HAKKIMIZDA


İlk olarak 1939 yılında kurularak, Nonwoven üretimine başlayan Hassan Group, 66 yılın bilgi ve tecrübe birikimiyle, Türkiye’de lider, uluslararası platformda dünyanın sayılı üreticilerinden biri olma başarısını göstermiştir. Modern ve teknolojik yatırımları, kaliteli hammadde kullanımı, geniş ürün çeşitliliği, ödün vermediği kalitesi, uzman ve dinamik kadrosuyla sektör içinde farklı bir noktaya ulaşan Hassan Group, dünya liderliğine doğru hızla ilerlemektedir.
Birçok sektörde faaliyet gösteren Hassan Group; Şiteks, Hassan, Haspaş, Teksis, Telasis, Catsis ve Mors olmak üzere 8 ayrı şirketten oluşmaktadır.
Kurulan ilk şirket ve sektörün ilk üreticisi olma özelliğini taşıyan ŞİTEKS, faaliyetini İstanbul Küçükköy’de sürdürmektedir. Tekstil artıklarını ürün haline getirmek suretiyle hem çevreye, hem de Türk Ekonomisine katkıda bulunan Şiteks’in ürünleri, yarı mamul olarak; antimikrobiyalite, extra alev geciktiricilik, istenilen kalınlık ve sertlikte özel üretim yapabilme ve rulo veya kesilmiş parça olarak üretilme kabiliyeti olan, sentetik jüt ve nonwoven ile kombinasyon oluşturabilme özelliklerine sahip doğal pamuk ve yünden keçeler, yatak ve mobilya sektöründe; form alabilme, lamine edilebilme, matris kesim, kalıplanabilirlik, diğer materyallerle kombinasyon ve ses-ısı yalıtımı özellikleriyle otomotiv sektöründe; ısıya dayanıklılık, homojen dağılım ve yanmazlık özellikleriyle ütü masası üretiminde; halının ömrünü uzatma, konfor sağlama, ses-ısı izolasyonu ve kolay döşenirlik özellikleriyle duvardan duvara halıların altına serilmek suretiyle; izolasyon amaçlı beyaz eşya sektöründe ve koruma ve seperasyon amaçlı Geotekstil sektöründe kullanılmaktadır.

Grubun en eski 2. firması olan HASSAN Tekstil San. ve Tic. A.Ş. 1985 yılında kurulmuş olup, esas olarak, iğnelenmiş keçeler üretmektedir. İğneleyerek ürettiği keçeleri, müşterinin istediği özellikler ve kullanım amacı doğrultusunda, kimyasal (impregnasyon veya tek tarafı ilaçlı), kalender ve thermofixed ya da diğer bir yüzey ile tekrar iğneleme işlemlerinden geçirildikten sonra; ayakkabı, suni deri, otomotiv, inşaat, konfeksiyon, sağlık ve temizlik bezi sektörlerine sunmaktadır. Uzman teknik kadrosu ve laboratuarı ile müşterilerinin her an hizmetindedir.
Diğer şirketlerinden aldığı keçeleri şekil vererek, otomotiv yan sanayi ürünleri haline getiren CATSİS, bilişim şirketi olan MORS ve tüm grubun ürünlerinin yurtdışına pazarlamasını ve fabrikalarının ihtiyacı olan hammaddelerin ve ithalatını yaptığı ürünlerin yurtdışından teminini sağlayan ithalat ve ihracat şirketi TEKSİS Hassan Group içinde yerlerini almaktadırlar.

1995 yılında kurulan TELASİS, özellikle konfeksiyon ve hijyen sektöründe kullanılan telaları üretmektedir.Dünyanın en geniş ve en hızlı üretim hattına,sahip olan kurum, dünya standartlarında ürettiği ürünlerle birçok ürünün ithalatını kesip, hem ülkemizdeki tekstil üreticilerinin daha uygun fiyatlara bu ürünlerle buluşmasını sağlamış, hem de daha önce ülkemize ihracat yapan bu ülkelerde %40 piyasa payıyla varlığını kabul ettirerek ülke ekonomimize büyük ölçüde katkı sağlamıştır. Her türlü hijyen şartına uyarak ürettiği ürünleri çocuk bezi, hijyenik ped, ıslak ve kuru mendiller için kullanılmaktadır.

Özellikle yapışkan telada CLASS 4X4 markası ile farklılığını ispatlayan topluluk kalite,servis ve fiyatı ile pazar payını yükseltmiştir.İç piyasadaki başarılarının yanında dış piyasalarda oldukça fazla sayılabilecek satışları ile bazı ülkelerde pazar payını % 70 lere ulaştırmıştır.Yirmi dört saat kesintisiz verdiği laboratuar hizmetleri ile kumaş için doğru tela seçimi,yıkama ve kuru temizleme öncesi-sonrası yapışma değerleri ile müşterilerine servis sunan TELASİS TEKSTİL AŞ , Ar-Ge çalışmaları ile de dünyanın dikkatini çekmekte ve ürettiği ürünler tüm dünyada kabul görerek, dünyanın ilk beş şirketi arasında yerini almaktadır.18 den 80 gr/m2 ye kadar çeşitli tuşelerde (sert,tok,yumuşak,çok yumuşak),çeşitli üretim teknolojilerinde (pasta noktalı,sıvama yapışkanlı ve çift noktalı(double dot) ) ve farklı Kapitone sektörünün ilk üreticilerinden olan HASPAŞ, 1989 yılında kurulmuş olup, bilgisayarlı ve mekanik olmak üzere 14 adet kapitone makinasıyla , ipli tela (Stitchbonded) ve Rascel örgü üretimine devam etmektedir. 10.000 m. tül günlük kapasitesiyle, 3m. ene kadar kapitone yapabilme, 360 derece bilgisayarlı makinalarla sınırsız desen; elyaf, keçe ve süngerle yataklık ve döşemelik kapitone yapabilme imkanı sağlamaktadır.

Eğitim konusunda oldukça başarılı örnekler sunan Hassan Group gerek kurum içi, gerekse kurum dışı eğitimlerle sektördeki satıcı,konfeksiyon üreticisi,fason atölyesi ve öğretim kurumlarında seminerler vermektedir.Ayrıca Konfeksiyon Yan Sanayicileri Derneği’nde eğitim koordinatörlüğü görevi yapan elemanları ile sektörün hak ettiği yere yani MARKALI TÜRK KONFEKSİYONU(MTK) oluşumuna destek vermektedir.

EKOTEKS 100 standardı ile Türkiye’de ilk, dünyada da sayılı üreticileri arasına giren firma sahip olduğu bu belge ile Konfeksiyon üreticilerine zaman ve para kazandırmasının yanında insan sağlığına verdiği önemi de göstermektedir.

Haspaş aynı zamanda 2004 yılında ,Nevresim Tk,Yorgan,Yastıklar,Pike Setleri gibi ,Ev Tekstil Grubu ürünlerini de ,üretmeye başlamıştır.Haspaş’ın mevcut ürünlerinde kullandığı G&G markası yanı sıra ,Haspaş , ‘’Lilamor’’ markasıyla yeni bir koleksiyon hazırlamıştır.Bu koleksiyonla özel tasarlanmış yatak örtüleri,nevresim takımları,pike setleri ve başlıkları ile sizlerin beğenisine sunmuştur.
Copyright 2006 © Haspaş